Renata Zimolag licencjonowany przewodnikNazywam się Renata Zimoląg i żyję w Hiszpanii od kilkunastu lat. Właśnie tak – żyję, w każdym tego słowa znaczeniu. Chociaż naukę hiszpańskiego zaczęłam trochę przez przypadek, to zakochałam się w Hiszpanii bardzo szybko. Najpierw sama odkrywałam bogactwo tego kraju, badałam zawiłości języka i zajadałam hiszpańskie specjały. Następnie zdobyłam uprawnienia do tego, by o pięknie tego kraju opowiadać innym ludziom.

Jestem licencjonowanym przewodnikiem turystycznym z uprawnieniami do pracy na terenie Andaluzji, ale pracuję głównie w Granadzie. Lubię urokliwe uliczki tego miasta, ten niesłychany gwar popularnych miejsc i dyskretny urok tych mniej uczęszczanych.

Znam Granadę jako turystka i jako jej mieszkanka; wiem, gdzie kupić pamiątki, a gdzie wybrać się na wyśmienite churros z czekoladą.

Wycieczka po Grenadzie z przewodnikiem

Zapraszam więc Was na spacer po Granadzie. Spacer dwojaki, czyli przemierzanie szlaków historii, kultury i teraźniejszości Granady na własnych nogach, ze mną, w odpowiednim dla Was terminie; ale też na spacer po tej stronie internetowej, na której Granada objawi swą wspaniałość za pomocą jednego kliknięcia. 

Zwiedzanie Alhambry z przewodnikiem

Mam nadzieję, że ten wirtualny spacer będzie początkiem uczucia, które zaowocuje zobaczeniem Granady na żywo, a mi pozwoli opowiedzieć o niej kolejnym zakochanym w niej osobom.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odwiedzenie mojej strony!