Wycieczki po Granadzie

 

 

Alcalceria w granadzie

 

Pierwsze, co zachwyca w Granadzie, to nieustanna jej zmienność. Zimą, osnuta chłodnym powietrzem, na tle majestatycznych, ośnieżonych pagórków gór Sierra Nevada, zachęca do sportów zimowych, kosztowania hiszpańskich pieczonych kasztanów i rozgrzewania się gorącą kawą podczas pieszych wycieczek. Wiosną, gdy świat budzi się do życia, Granada odkrywa swoje uroki, zieleniąc się i pokrywając kwiatami, a coraz dłuższe i cieplejsze wieczory sprawiają, że z przyjemnością spaceruje się po urokliwych zaułkach miasta, próbując pysznych tapas i kraftowego piwa z browaru w Granadzie. Latem zaś nic nie przynosi większej przyjemności, niż schronienie się w cieniu ogrodów Generalife, a wieczorem obejrzenie pokazu gorącego flamenco w towarzystwie szklanki orzeźwiającego tinto de verano. Jesień zachwyca mnogością barw, zapachów i smaków: to doskonała pora na churros z czekoladą po długich wędrówkach romantycznymi uliczkami Granady.

 

Co zwiedzimy?

Muzeum przy Kaplicy Królewskiej

 

Gęsto usiane zabytkami i obiektami historycznymi centrum Grenady jest szczególnie ważną atrakcją dla pasjonatów historii, architektury i sztuki, ale nie tylko dla nich. Jest ono bowiem wizytówką świetności tego miasta, a także znakiem przemian, które kształtowały jego dzisiejszy wygląd.

W spacerze po historycznym centrum wspólnie zastanowimy się nad postaciami Krzysztofa Kolumba i Izabeli Katolickiej, których wyraźny ślad odcisnął się w obrazie Grenady.

Obejrzymy kaplicę królewską, miejsce pochówku katolickich władców. Udamy się do muzeum przy kaplicy, oferującego wspaniałą wystawę dzieł znanych i mniej znanych malarzy, w których gronie znajdziemy między innymi Hansa Memlinga.

Nasz spacer obejmie także imponującą katedrę w Granadzie, w której zachwycająca gra światłem i bielą przeplata się z wspaniałymi obrazami Alonso Cano, a mieszające się style architektoniczne, opatrzone komentarzem, pozwolą zrozumieć różnorodność tego budynku i miasta. 

Centrum historyczne nie jest jednorodne - jesteśmy przecież w Granadzie!

Statua Kolumba i Isablii

 

Obok atmosfery katolickich miejsc i zabytków doświadczymy także przenikającego miasto ducha kultury muzułmańskiej. Przejdziemy się po placu Bib-Rambla i po La Alcaicería, dawnym rynku muzułmańskim, gdzie, wzorem dawnych kupców Grenady, będziemy mieć możliwość zakupienia dóbr oferowanych przez miejscowych handlarzy - dziś raczej w formie pamiątek niż zwojów jedwabiu czy wachlarzy, ale i te pomogę dostrzec w mnogości sklepików. :) 

Jako przewodnik chcę pokazać różnorodność i bogactwo tego miasta. Przyjedź i doświadcz tego unikalnego miejsca podczas wspólnego spaceru po centrum Granady.

Serdecznie zapraszam!

 

Główne atrakcje:

  • Katedra
  • Kaplica Królewska i Muzeum
  • Plac Izabelii Katolickiej
  • Plac Bib-Rambla
  • La Alcalcería
  • Dziedziniec Węglowy

Czas trwania:

  • ok. 2,5 godziny

Rezerwacja

Jeżeli szukasz trasy łączonej ze zwiedzaniem miasta, trasy specjalnej lub masz jakieś pytania - zapraszam do odwiedzenia pozostałych zakładek mojej strony internetowej oraz do kontaktu poprzez formulaż poniżej lub bezpośrenio na adres: 

kontakt@granadazprzewodnikiem.pl

Może Cię również zainteresować: