Albaicín i zabytki maurów

Widak na Alhambre z Albaicin

 

Kultura arabska, którą nasycone jest miasto, daje się znaleźć w pojedynczych obiektach, nazwach, zakątkach… Warto je niespiesznie zwiedzić, obejrzeć i zachwycić się nimi, poznając historię miasta z tej mniej popularnej części Granady.

Spacer najlepiej rozpocząć od punktu widokowego świętego Krzysztofa, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na miasto, a następnie kontynuować go w romantycznej dzielnicy Albaicín, przyglądając się zabytkom, poznając legendy i znaki obecności kultury muzułmańskiej w codzienności mieszkańców. Albaicín jest pełne nawiązań i śladów do przeszłości historycznej Granady, które łatwo przeoczyć w samodzielnej wyprawie, a które stanowią o wyjątkowości tego miejsca. Warto dowiedzieć się, co to jest carmen, jak zrozumieć układ XI – wiecznej Bañuelo, po co przy kościołach nadal stoją albije, i dlaczego Puerta de las Pesas nazywa się właśnie tak.

To wszystko, okraszone niesamowitą atmosferą i innością określającą ducha dzielnicy Albaicín, pozwoli zanurzyć się w prawdziwym życiu Andaluzji.

Co zobaczymy?

Puerta del peso

 

Spacerując po tej dzielnicy dowiemy się co to jest flamenco, a może nawet uda nam się zajrzyć do tablao, czyli miejsca, w którym odbywają się pokazy tańca i śpiewu tej fascynującej muzyki. Dla tych, którzy chcą przeżyć wyjątkowe doświadczenie i na własne oczy zobaczyć, z jaką pasją i energią poruszają się na scenie artyści, podpowiem dokąd należy się udać. 

Granada ma smak, zapach, kształ, a Albaícin jest tego żywym przykładem i to chcę pokazać jako przewodnik – bogactwo tego zakątka świata, mającego bardzo dużo do zaoferowania każdemu, kto go odwiedzi. Każda pora roku jest dobra na Granadę!

Trasa obejmuje najważniejsze punkty widokowe, jej długość i przebieg uzależnione są od potrzeb indywidualnych turystów. Aby omówić szczegóły spaceru po tej dzielnicy Granady, zapraszam do kontaktu!

 

 

Główne atrakcje:

  • Punkt Widokowy Św. Mikołaja
  • La Plaza Larga
  • La Puerta de los Pesos

Czas trwania:

  • ok. 2,5 godziny

Rezerwacja

Jeżeli szukasz trasy łączonej ze zwiedzaniem miasta, trasy specjalnej lub masz jakieś pytania - zapraszam do odwiedzenia pozostałych zakładek mojej strony internetowej oraz do kontaktu poprzez formulaż poniżej lub bezpośrenio na adres: 

kontakt@granadazprzewodnikiem.pl

Może Cię również zainteresować: