Málaga

Amfiteatr w Maladze

Malaga, choć jest kilkusettysięcznym miastem, daje się rozpoznać na mapie Hiszpanii w unikatowy sposób, przez swoje zabytki, smaki i krajobrazy, które tworzą esencję miasta.  Dla tych, którzy w Maladze są krótko, proponuję spacer po najważniejszych miejscach miasta, spróbowanie najczęstszych smaków, zobaczenie najważniejszych widoków. Podczas tego spaceru opowiem o zabytkach i historii miasta, wspominając o panujących w nim władcach, wskazując na ślady ich obecności w budynkach czy zwyczajach, które przetrwały do dziś.

Malaga to miasto kontrastów, prężnie rozwijające się od wielu wieków. Obok nowoczesnej architektury znajdziemy tu wiele zabytków, pomników i śladów świetności z czasów rzymskich i muzułmańskich. Nie sposób nie wspomnieć od razu o wznoszącym się ponad miastem zamku Gibralfaro, kilkusetletniej budowli wzniesionej w celach obronnych. Widoki z zamku na rozciągające się miasto i plaże Malagi są zachwycające! 

 

Co zobaczymy?

Museum PicassoSpacerując po mieście zobaczymy Alcazabę, miejsce rezydencji dynastii muzułmańskich. Tuż obok znajdują się ruiny teatru rzymskiego, w których nadal, zwłaszcza w okresie letnim, odbywają się przedstawienia i spektakle. 

Jedną z cech charakterystycznych miasta są bogate, piękne kościoły, z imponującą, renesansową katedrą znajdującą się w centrum miasta, której przyjrzymy się z bliska i dowiemy się skąd wywodzi się nazwa La Manquita. Malaga to miasto gdzie muzea, historia i sztuka tworzą niesamowitą atmosferę, a piaszczyste i szerokie plaże to idealne miejsce na wypoczynek. 

Oczywiście nie zabraknie tutaj urokliwych ulic, licznych barów i restauracji  gdzie będzie można skosztować pysznych dań rybnych  i owoców morza. 

Malaga to miasto urodzin Pabla Picasso, gdzie wspólnie możemy zwiedzić muzeum Picasso. Wpływ Pabla Picasso na myślenie o sztuce, a zwłaszcza malarstwie, jest nie do przecenienia. Kto nie kojarzy dziwnych, tajemniczych postaci, zabaw z perspektywą i nasyconych barw? Jeśli ktoś kojarzy, to zapraszam do zwiedzenia ze mną muzeum tego słynnego artysty, by dowiedzieć się więcej. A jeśli ktoś nie kojarzy, to tym bardziej zapraszam.  ;)

Serdecznie zapraszam do wspólnego zwiedzania tego pięknego miasta!

 

 

Główne atrakcje:

  • Katedra
  • Teatr Rzymski
  • Alcazaba
  • Punkt Widokowy i Zamek Gibralfaro
  • Muzeum Picasso( na życzenie)
  • Mercado Central de Ataranzas

Czas trwania:

  • ok. 2,30 godz. bez Muzeum Picasso
  • ok. 3,30 godz. z Muzeum Picasso 

Rezerwacja

Jeżeli szukasz trasy łączonej ze zwiedzaniem miasta, trasy specjalnej lub masz jakieś pytania - zapraszam do odwiedzenia pozostałych zakładek mojej strony internetowej oraz do kontaktu poprzez formulaż poniżej lub bezpośrenio na adres: 

kontakt@granadazprzewodnikiem.pl

Może Cię również zainteresować: