Zwiedzanie Alhambry

Alhambra

 

Miejscem, które spaja w najpełniejszy sposób historię i teraźniejszość Granady, jest Alhambra. Wzniesiony na stromym zboczu wzgórza Sabika, u podnóża gór Sierra Nevada, kompleks pałacowy jest punktem obowiązkowym na mapie turystycznej Granady. Rozbudowany w czasach panowania dynastii Nasrydów jest dowodem świetności kultury muzułmańskiej w Hiszpanii, ale też znakiem zmian, jakie zaszły w królewskim mieście w południowej Andaluzji. Nie jest to jednak tylko pretekst do nudnego wykładu o historii tego regionu!

 

Nasz spacer to przede wszystkim opowieść o życiu Alhambry – o obronności, architekturze i zdobnictwie, ale też o tym, co pozwala nam zobaczyć w Alhambrze kunszt i zmysł obserwacyjny jej twórców oraz ukryte w jej murach umiłowanie natury i życia. Przyjrzymy się roślinności, wykorzystaniu światła i wody w architekturze, a także znaczeniu symboliki gęsto zdobionych fasad i murów.

 

Co zobaczymy?

Alhambra z przewodnikiem

 

Same fakty jednak w Alhambrze i Generalife nie wystarczą - miejsce to jest bowiem osnute domysłami i legendami, w których tajemny świat chętnie wprowadzę podczas naszego spaceru. W tym bogactwie treści i wiedzy na pewno znajdziemy czas na nasycenie się atmosferą Alhambry, pamiątkowe zdjęcia, spokojne napawanie się widokiem miasta.

W Alhambrze każdy znajdzie swoje miejsce - a ja chętnie pomogę, by to miejsce dla siebie odszukać. :) 


Aby zwiedzić Alhambrę należy zakupić bilety wstępu z dość dużym wyprzedzeniem.

 

Nie wiesz gdzie kupić bilet do Alhambry?

Alhambra z przewodnikiem

 

Napisz, a wyjaśnię Ci wszystkie szczegóły z tym związane. Jeżeli szukasz trasy łączonej ze zwiedzaniem miasta, trasy specjalnej lub masz jakieś pytania - zapraszam do odwiedzenia pozostałych zakładek mojej strony internetowej oraz do kontaktu.

 

 

Główne atrakcje:

  • Pałace Nasrydów
  • Generalife
  • Alcazaba
  • Pałac Cesarza Karola V

Czas trwania:

  • ok. 2,5 godziny

Rezerwacja

Jeżeli szukasz trasy łączonej ze zwiedzaniem miasta, trasy specjalnej lub masz jakieś pytania - zapraszam do odwiedzenia pozostałych zakładek mojej strony internetowej oraz do kontaktu poprzez formulaż poniżej lub bezpośrenio na adres: 

kontakt@granadazprzewodnikiem.pl

Może Cię również zainteresować: