Granada od kuchni

Pisto con huevo

 

Trasa specjalna Granada od kuchni to propozycja dla wszystkich tych, którzy uważają, że kulturę i historię danego miejsca wyrażają zwyczaje kulinarne jego mieszkańców. W Granadzie wspólne jedzenie, ucztowanie, picie jest elementem życia społecznego i towarzyskiego w stopniu, który ludziom spoza Andaluzji może wydać się wręcz niezrozumiałym. Wszystko, od pór posiłków, przez ich kolejność, aż po wykorzystane produkty, mówią o życiu prawdziwych los Granadinos i historii ich przodków.

Każda pora roku ma swoje charakterystyczne cechy i potrawy, które, ukryte w gąszczu ofert, mogą pozostać niezauważone dla turystów - dlatego chętnie opowiem o smakach, zwyczajach i tradycjach kuchni tego regionu, przechadzając się do mniej popularnych wśród turystów miejsc na mapie kulinarnej Granady. Ale nie pozostaniemy przy samej teorii! Grzechem byłoby nie spróbować pyszności, które oferuje Granada. Czekają na nas tapas, czyli hiszpańskie przekąski podawane do napojów. 

Co proponuję na tej trasie? 

Puntitas

W zależności od pory roku będziemy mieli okazję spróbować habas con jamón (bobu z szynką), orzeźwiającego gazpacho (także w wersji białej - ajoblanco), albo migas z melonem, a dla szukających mocniejszych wrażeń - ogonu z byka, olla de San Anton czy tortilla del Sacramonte. Nie zabraknie też opowieści o rybach i owocach morza, które, zawsze świeże z uwagi na bliskość morza, są częstym wyborem mieszkańców Granady. Wreszcie - sięgniemy po inspirowane kuchnią Maurów słodycze i desery. Nie zabraknie miodu, migdałów, churros z czekoladą i przepysznych piononos. Wyjaśnię też, dlaczego trudno jest w Granadzie zjeść kolację o 17:00, ale łatwo o 21:00. :)

To wspólne wyjście na tapas, przepyszne przekąski z regionu okraszone opowieściami kulinarnymi i nie tylko. 

Długość trasy zależy od możliwości i chęci turystów. Jeżeli szukasz trasy łączonej ze zwiedzaniem Alhambry albo Granady, lub masz jakieś pytania - zapraszam do odwiedzenia pozostałych zakładek mojej strony internetowej oraz do kontaktu.

Rezerwacja

Jeżeli szukasz trasy łączonej ze zwiedzaniem miasta, trasy specjalnej lub masz jakieś pytania - zapraszam do odwiedzenia pozostałych zakładek mojej strony internetowej oraz do kontaktu poprzez formulaż poniżej lub bezpośrenio na adres: 

kontakt@granadazprzewodnikiem.pl

Może Cię również zainteresować: